444 00 38

Online Bilet

 

 

Kurumsal

1955' de Chevrolet ve Margrus marka ağaç kasa araçlar ile münferit yolcu taşımacılığına başlayan Kent Turizm kurucuları, 1965' te şirketleşir. 1970' li yıllara kadar havalı Apollo marka araçlar ile o günlerin zor koşullarında yolcu taşımacılığına devam edilir.

1970' li yıllarda Mercedes fabrikasının ürettiği dönemin meşhur ve hala günümüzde bile çalışmaya devam eden O 302 otobüsler piyasada yerini alarak düzenli olarak şehirler arası yolcu taşımacılığı büyük bir rekabet içinde hizmet verilmeye çalışılır.

Bu yıllar içinde Kayseri' de faaliyet gösteren diğer firmalarla birleşerek, o dönemin Türkiye' nin en büyük otobüs filosuna sahip ANADOLU TURİZM adı altında faaliyetlerine devam ederler. Çok ortaklı bu şirket 10 yıl devran sürdükten sonra bugünkü ismini taşıyan firmamız yani KENT TURİZM kendi adı altında yolcu taşımacılığına 80' li yılların başında yeniden devam eder. Yeni bir yüzyılın "Önce Güven" sloganı önderliğinde 70 adet son model otobüs filosu, 300' ün üzerinde bilet satış noktası, 750 çalışan personeli, 70 adet şehir içi servisi, güler yüzlü, özverili ve saygılı personeli ile yurtiçi ve şehir içi servis araçları ile modern, çağdaş özel yolcu terminali, Bilgisayarlı Bilet Otomasyon Sistemi, modern konaklama tesisleri ile değerli yolcularımızı Türkiye genelinde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun, Bursa, Adana vs. olmak üzere 45 ilimize en kısa zamanda, en modern teknolojiyi sunarak, güvenli olarak ulaşımda hizmet vermektedir.

Geçmişin özveri ve alın teri ile günümüzün modern teknolojik gelişmelerini halkımıza sunmanın kıvanç ve mutluluğunu duyuyoruz. Uzakları yakın eden, sevenleri birbirine kavuşturan şirketimizin kurucularına minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.
Biletall WebStudio
otobüs bileti
Kent Turizm Seyahat Ltd. Þti. Yenipervane Mah. Kocasinan Bulvasý No:185-A Kocasinan/KAYSERÝ
Tel: 0352 332 33 00 - 444 00 38 - Fax: 0352 332 17 17 - kentturizm@kentturizm.com.tr